Akcje: Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

poniedziałek, 14 października 2019
Akcje: Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

W rocznicę pierwszego wydania książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek”, które miało miejsce 14 października 1926 roku, co roku obchodzimy urodziny wszystkich książkowych misiów.

W  Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle świętowaliśmy wraz z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Przedszkola Miejskiego nr 10 w Jaśle.

Ważnym elementem na przyjęciach było wspólne przeczytanie książki Daniela Nappa „Pan Brumm obchodzi urodziny”.  Zaproszeni goście świetnie się bawili wykonując prace plastyczne – kolorowe, patchworkowe niedźwiadki. A potem złożyły książkowym misiom urodzinowe życzenia. Mamy nadzieję, że od tej pory dzieci będą często pamiętać o sympatycznych książkowych bohaterach. Przyjęcie urodzinowe zorganizowało również  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle, gdzie mieliśmy przyjemność gościć.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.