Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Pluszaki, misiaki i inne…

sobota, 14 października 2017
Akcje: Pluszaki, misiaki i inne…

14 października to dzień, w którym wszystkie misie, miśki i misiaczki obchodzą swoje urodziny. Z tej okazji  Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  przygotował zajęcia  dla uczestników cyklu Akademia Wyobraźni oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 i  Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle.

W czasie zajęć dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia. Opowiadały  o swoich ulubionych pluszakach i rozmawiały o tym, jak należy szanować zabawki. Aktywnie uczestniczyły w dyskusji o sławnych misiach - znanych z bajek, wierszy i filmów,  wykonały kolorowe prezenty dla  swoich pluszowych przyjaciół  oraz rozwiązały  „miodowe” zagadki. Na zakończenie spotkania  złożyły wszystkim misiom moc życzeń i zadeklarowały,  że nigdy nie przestaną  ich przytulać i czytać  o nich bajeczek.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.