Akcje: Przedszkolaki z Sobniowa odkryły Krainę Biblioteki i Książki

poniedziałek, 28 kwietnia 2014
Akcje: Przedszkolaki z Sobniowa odkryły Krainę Biblioteki i Książki

28 kwietnia 2014 r. w Przedszkolu w ZSM nr 5 w Jaśle, odbył się finał akcji „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”. Było to już trzecie spotkanie z biblioteką i książką zakończone uroczystym pasowaniem na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Podczas pierwszego spotkanie przedszkolaki wyruszyły w podróż po bibliotece podczas której dowiedziały się m.in.: co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem, na czym polega różnica między czytelnią a wypożyczalnią i kto ilustruje książki. W  ramach zajęć plastycznych dzieci samodzielnie wykonały kolorowe karty biblioteczne. Mali czytelnicy odkryli także tajemnicę książki – poznali książki edukacyjne, książki-zabawki czy popularnonaukowe.
Podczas spotkania  wieńczącego akcję, głośno czytali ulubione wiersze dla dzieci: Przewodnicząca Rady Miasta Jasła – Elżbieta Bernal i dyrektor ZSM nr 5 w Jaśle Konrad Cetnar. Przedszkolaki  bawiły się w biblioteczną zgaduj-zagadulę i udowodniły, że  wiedzą już jak zostać czytelnikiem, co to takiego wypożyczalnia książek i dlaczego warto czytać.

Każdy uczestnik akcji został pasowany na czytelnika – prawdziwego przyjaciela książki, udekorowany biblioteczną odznaką  lubiącego czytać i otrzymał dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach. Szczególne słowa podziękowania z wsparcie akcji  kierujemy: do  Elżbiety Bernal,  Konrada Cetnara, Jolanty Roś i  Bożeny Pec.

Akcja objęta jest patronatem honorowym Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl i www.jaslonet.pl.