Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Rety! Rety! Tablety!

poniedziałek, 01 lutego 2016
Akcje: Rety! Rety! Tablety!

Interaktywne książeczki, gry, tworzenie komiksów, nauka rysowania postaci - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników lekcji bibliotecznej, która odbyła się w klasie II Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle.

Dzieci miały okazję poznać tablety iPad Air, sprawdzić działanie aplikacji edukacyjnych  i poczytać wirtualne książeczki. Małym czytelnikom szczególnie przypadły do gustu interaktywne bajeczki np. Zwariowana kałuża Danuty Parlak czy Misia Zdrówko porady nie od parady autorstwa Piotra Rowickiego oraz aplikacje: Jak narysować i Memollow. Dzięki grze Memollow najmłodsi sprawdzili swoją spostrzegawczość i pamięć a w aplikacji Jak narysować tworzyli, wspólnie z lektorem, postacie np. Mikołaja, dinozaura lub Statuy Wolności.

Chłopcom spodobała się również aplikacja Garage Band – gra na różnych instrumentach i Safari 4D, w której dzięki rzeczywistości rozszerzonej można zwiedzać Safari. Takiego lwa  jeszcze nie widziałem – powiedział Filip. Dużo frajdy sprawiło dzieciom robienie zdjęć i tworzenie komiksów w aplikacji Pstryk! Komiks.To były super zajęcia! – podsumowała spotkanie Emilia.