Akcje: Rozczytane zabawy w Filii nr 3

28 maja - 03 czerwca 2015
Akcje: Rozczytane zabawy w Filii nr 3

Jak wygląda książkowy koncert życzeń? Jakie pytania może zadać prowadzący w Bajkowym teleturnieju 1 z 10? I najważniejsze – dlaczego każde dziecko zasługuje na książkę? Na te pytania odpowiedzieli uczestnicy aktywności zorganizowanych w Filii r 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Akcję promującą głośne czytanie rozpoczęliśmy od pikniku osiedlowego – „Podwórkowe  Fantazje w Dniu Dziecka”, gdzie wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę z literatury, biorąc udział w „Bajkowym teleturnieju 1 z 10”, zagrać w „Podwórkowe bierki” – ćwicząc  koncentrację, zręczność i wytrwałość oraz wykazać się swoją kreatywnością w zabawie z kolorową chustą KLANZY.

W ramach cyklu „Kalejdoskop wiedzy i zabawy - Mozart w stylu rap” odbył się "Książkowy koncert życzeń" podczas którego uczestnicy czytali znane i lubianie wiersza oraz wyszukiwali ich adaptacji muzycznych w serwisie YouTube.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Jaśle uczestniczyły w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle gdzie wysłuchały bajki o przygodach dzielnego strażaka Wojtka, sprawdziły co składa się na sprzęt strażacki i jak zostać strażakiem.

Natomiast dzieci z Przedszkola nr 9 w Jaśle wzięły udział w "Pysznych zabawach" podczas których próbowały odpowiedzieć: Czy krokodyl z ogórka może nas ugryźć? Dlaczego do łupania orzechów używa się dziadka a nie babci? Czy od lodów można mieć zimne serduszko? Po wytężonej pracy dzieci zostały zaproszone  do gier i zabaw promujących aktywny wypoczynek.

Tradycyjnie, każdej z aktywności towarzyszyło głośne czytanie, m.in.: "O tym, jak Wojtek został strażakiem" T. Janczarskiego, "Lokomotywy" J. Tuwima czy "Muzycznej zgrai" I. Klebańskiej. Najmłodszym czytali zaproszeni goście: Janusz Przetacznik – Prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Małgorzata Oberc – członek Komitetu Opiniującego Osiedla przy ul. Krasińskiego, Jerzy Okarma – Przewodniczący Zarządu Osiedla Jasło Mickiewicza, Eulalia Cetnar seniorka z Klubu Niezapominajki działającym przy Zarządzie Osiedla Jasło Mickiewicza, Eryka i Roksana Pięta – czytelniczki biblioteki, Paulina Bemben – kucharz z Baru Wojtek, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle – młodsi brygadierzy Sławomir Madejczyk i Piotr Surmacz oraz aspirant Mateusz Pawłowski.

Partnerami w tegorocznej edycji XIV OTCD są: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Piekarnia JW Jan Wątroba Barbara Wątroba, PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o., Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.