Akcje: Sam koduję! Europejski Tydzień Kodowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

sobota, 05 - niedziela, 20 października 2019

W tym roku Europejski Tydzień Kodowania trwa od 5 do 20 października. Celem akcji, zapoczątkowanej w 2013 r. i realizowanej przez wolontariuszy w całej Europie, jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, jak co roku włącza się w akcję, organizowaną w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Code Week PL, która jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przygotowaliśmy akcję zachęcającą do kodowania w Scratchu – Sam koduję! Każde dziecko, będące czytelnikiem i odwiedzające bibliotekę oraz znające podstawy kodowania, może samodzielnie wykonać zadanie przewidziane na dany dzień.

Przy komputerze dla czytelników w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży  od soboty 5 października do piątku 11 października będzie codziennie pojawiać się nowe zadanie do wykonania w Scratchu, o wzrastającym stopniu trudności. Zadania będą dostępne jeszcze przez kolejny tydzień do 19 października, dla tych młodych czytelników, którzy nie dotrą do biblioteki w pierwszym tygodniu.

Zapraszamy!