Akcje: Sam koduję! Europejski Tydzień Kodowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

niedziela, 20 października 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jak co roku uczestniczyła w akcji Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Od 5 do 20 października 2019 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży młodzi adepci kodowania uczestniczyli w akcji zachęcającej do kodowania w Scratchu – Sam koduję! Zadania, przygotowane dla uczniów szkół podstawowych, miały wzrastający z każdym dniem poziom trudności. Młodzi czytelnicy samodzielnie wykonywali w programie Scratch, przewidziane na dany dzień zadanie.

W ramach cyklu Niesamowita natura najmłodsi odkrywali sekrety kodowania w programie Scratch Junior. Niektórzy po raz pierwszy spotkali się ze Scratchem  i uczyli się  podstaw programowania: zasad łączenia bloczków, dodawania nowych scen i duszków oraz tworzenia własnych animowanych opowieści. Jak zauważyli uczestnicy zajęć, kodowanie to dobra zabawa i zamierzają kontynuować naukę kodowania samodzielnie.