Akcje: Savoir-vivre – zajęcia z dobrego wychowania w Filii nr 3

poniedziałek, 27 lipca 2015
Akcje: Savoir-vivre – zajęcia z dobrego wychowania w Filii nr 3

Co to jest savoir-vivre? Kto pierwszy się kłania? Czy dziękuje coś kosztuje? Co wypada a czego nie wypada robić? Na te i inne pytania dzieci znalazły odpowiedź, biorąc udział w wakacyjnych zajęciach BIBLIOletnisko - Bon ton organizowanych w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Poprzez zabawę, dzieci poznały zasady odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach, okazywania szacunku ludziom i zwierzętom oraz  grzeczności na co dzień. Zaprzyjaźniły się z magicznymi słówkami: proszę, dziękuję, przepraszam , poznały zasady bon-ton podczas gier i zabaw, a z bohaterami Stumilowego Lasu zaprojektowały drzewo leśnych manier.

Przed nami kolejny wakacyjny miesiąc i kolejne biblioteczne spotkania, na których przypomnimy m.in.: jakie stroje obowiązują w różnych okolicznościach, porozmawiamy o etykiecie przy posiłku oraz stworzymy kulturalną mapę podróży.

Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!
Czytelnia Główna (ul. Kościuszki 47) środa 12.00
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) środa 12.00
Fila nr 2 (ul. Kopernika 8) czwartek 12.00
Fila nr 3 (ul. Szopena 22) wtorek 12.00

Jednocześnie przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Szczegółowe informacje o zajęciach oraz harmonogram spotkań, regulamin i deklaracja uczestnictwa są dostępne pod linkiem BIBLIOLETNISKO - ZAPISY NA ZAJĘCIA.