Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Sieciaki – internetowe super dzieciaki!

środa, 19 lipca 2017
Akcje: Sieciaki – internetowe super dzieciaki!

Co można robić w Internecie? I o czym warto pamiętać, aby bezpiecznie z niego korzystać? W jakie zasadzki możemy wpaść w sieci? Kim jest Kompel i Netka? Na te pytania odpowiedzieli 19 lipca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle uczestnicy pikniku edukacyjnego „Sieciaki na wakacjach”

W trakcie krótkiego seansu w Sieciokinie dzieci, oglądając  film „Nie podawaj swoich danych”, poznały Sieciaki i dowiedziały się jakie złe moce czyhają na nie w Internecie.

Nie można nieznajomym w Internecie podawać swojego imienia i adresu, bo może nas spotkać coś złego – zauważyła po filmie Natalia.

Mali internauci bezbłędnie rozpoznali członków Drużyny Sieciaków i złe Sieciuchy oraz dopasowali imiona do wszystkich postaci. Podczas układania kolorowych puzzli poznali zasady, którymi należy się kierować serfując w sieci. Nauczyli się również jak w wirtualnym świecie reagować na zagrożenia i ich unikać, przekonali się czym jest netykieta i odpowiedzieli na pytanie czy internetowe znajomości są bezpieczne. Biorąc udział w quizach i zabawach wykazali się wspaniałą znajomością internetu i bez trudu znajdywali odpowiedzi na internetowe zagadki. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Piknik „Sieciaki na wakacjach” jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Dzieci Niczyje) i fundację Orange, której celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.