Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Sieciaki – w Internecie bezpieczne dzieciaki!

środa, 19 lipca 2017
Akcje: Sieciaki  – w Internecie bezpieczne dzieciaki!

Kim są Sieciaki? Jakie niebezpieczeństwo może czyhać na dzieci w Internecie? I jakich zasad przestrzegać, aby pewnie serfować w sieci? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć wspólnie z uczestnikami pikniku edukacyjnego „Sieciaki na wakacjach”,  19 lipca 2017 roku o godz. 12.00 w Centrum Informacji Lokalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Podczas seansu w Sieciokinie dzieci, oglądając kreskówkę, poznają drużynę Sieciaków i dowiedzą się jakich zasad należy przestrzegać aby bezpiecznie korzystać z Internetu.  Rozwiązując quizy i biorąc udział w misjach specjalnych, przekonają się, że Internet to nie tylko dobra przestrzeń do zabawy  i zdobywania wiedzy, ale również miejsce, w którym może na nie czyhać internetowe niebezpieczeństwo. Dowiedzą się kim są Sieciuchy oraz nauczą się  jak sobie z nimi radzić.

Piknik „Sieciaki na wakacjach” jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Dzieci Niczyje) i fundację Orange, której celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.