Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Święto Pluszowego Misia w Filii nr 2

piątek, 25 listopada 2016
Akcje: Święto Pluszowego Misia w Filii nr 2

25 listopada swoje święto obchodzą Pluszowe Misie. W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle razem z misiami świętowały dzieci z Przedszkola Miejskiego  nr 6 w Jaśle, które nosi imię Pluszowego Misia.

Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, to zabawka, która towarzyszy mu przez długie lata. Misie pomagają dzieciom w trudnych chwilach, łagodzą lęki, rozśmieszają, pocieszają w smutku, ułatwiają zasypianie, nieśmiałym dodają odwagi. Misie znają wiele tajemnic i sekretów, zarówno radosnych, jak i smutnych. 25 listopada to dzień, kiedy wszystkie misie świętują swoje urodziny.

Skąd się wzięły pluszowe misie i czy tylko dzieci je kochają? Czy misie są potrzebne dzieciom, a może to misie potrzebują dzieci?

Najmłodsi goście urodzinowego spotkania obejrzeli prezentację, której celem było zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie literackich i filmowych misiów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona i wielu innych. 

Przedszkolaki obejrzały książki o misiach i wysłuchały głośnego czytania o Misiowej rodzince. Jak na przyjęcie urodzinowe przystało, dzieci składały misiom życzenia, brały udział w zabawach, samodzielnie wykonały urodzinowe misiowe opaski i tańczyły z pluszakami. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i odśpiewaniem piosenki.