Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Świętowanie-rymowanie

piątek, 21 marca 2014
Akcje: Świętowanie-rymowanie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji na dzieci i rodziców odwiedzających Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle czekały kreatywne zabawy literackie.

Poetyckie świętowanie rozpoczęło spotkanie Klubu Czytających Rodzin, które odbyło się w przeddzień Dnia Poezji, 20 marca 2014 r. Członkowie Klubu zainspirowani tradycyjnymi rymowankami znanymi od pokoleń, stworzyli do nich wesołe alternatywne zakończenia. Później, korzystając z faktu, że święto poezji pokrywa się też ze świętem wiosny, wsłuchali się w „Ptasie radio” i zapełnili wiosenne drzewa wycinanymi kolorowymi ptakami.
21 marca, w Międzynarodowym Dniu Poezji, wszyscy odwiedzający bibliotekę mogli wylosować cytaty z ulubionych wierszy dla dzieci. Oddział dla Dzieci odwiedzili mali członkowie Akademii Malucha MDK, którzy dzięki książkom zabawkom i kolorowym rymowankom przekonali się że „Książka=zabawa”. W Filii nr 1 odbył się minimaraton poezji dziecięcej, podczas którego dzieci czytały ulubione wiersze, Filia nr 2 zorganizowała zajęcia „LiterObrazki”, w czasie których powstały ilustracje do czytanych wierszy, a w Filii nr 3 przedszkolaki zainspirowane „Abecadłem” J. Tuwima tworzyły literowe układanki z klocków PlayMais.

Spotkania dla dzieci i rodziców z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji odbyły się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.