Facebook ikonka prawy margines

Akcje: Święty Mikołaj istnieje!

poniedziałek, 05 grudnia 2016
Akcje: Święty Mikołaj istnieje!

Przybywa do nas w różny sposób – saniami, samochodem lub helikopterem. Wchodzi kominem lub oknem. Jednak wszyscy z taką samą radością na niego czekamy. Tak było i tym razem. Mikołaj nie zawiódł! 5 grudnia br. w hali sportowej MOSiR odbyło się spotkanie mikołajkowe. Organizatorem spotkania był Zarząd Osiedla Jasło-Mickiewicza, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, współorganizatorem Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Wiersz Urszuli Kozłowskiej Wesoła sanna - czytany przez członków Zarządu Osiedla - wprowadził nas w świąteczny nastrój, a zabawy wypełniły czas oczekiwania na najważniejszego gościa. Wzięliśmy udział w quizie o Mikołaju, sprawdziliśmy się w  rzucie „gazetowej” śnieżki do celu, klejeniu na czas najdłuższego łańcucha choinkowego oraz  opisywaniu  ruchem zabawek, jakie chcielibyśmy dostać od Mikołaja. Przekonaliśmy również, jaką wiedzę o Mikołaju posiadają nasi rodzice. Wreszcie zjawił się najbardziej wyczekiwany gość z mnóstwem prezentów.

Na zakończenie spotkania dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce z  gadżetami inspirowanymi zimą oraz świętami i pożegnały Świętego Mikołaja i zapraszając go za rok.
                            
„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.