Akcje: XVI OTCD – Czytanie naprawdę zbliża!

środa, 14 czerwca 2017
Akcje: XVI OTCD – Czytanie naprawdę zbliża!

Spotkania autorskie z Ciotką Klotką, czyli Ewą Chotomską oraz Moniką Kocik-Furtek, udział w oryginalnym spektaklu pt. TUWIM Julek PARA buch FRAZY w ruch w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek „Małe Mi”, Maraton rodzinnego czytania, odwiedziny dzieci i głośne czytanie w Komendzie Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, imprezy czytelnicze, kreatywne gry i  zabawy inspirowane literaturą dziecięcą – to tylko niektóre z wydarzeń, jakie przygotowała dla najmłodszych Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączając się w obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Po wielu emocjach, jakie towarzyszyły bibliotecznym wydarzeniom w ramach święta czytania z wielką radością potwierdzamy hasło tegorocznego OTCD – Czytanie zbliża! Uczestnicy naszych spotkań przekonali się, że mądra i ciekawa lektura uczy, wychowuje i rozwija, może stać się także interesującym sposobem spędzenia czasu oraz stanowić źródło wielu emocji i powodów do wspólnych rozmów: rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, kolegów z koleżankami...

Rozczytanemu tygodniowi wspólnych spotkań w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle towarzyszyła także akcja Pociąg-nij innych!, podczas której czytelnicy wybierali książki warte polecenie i wstawiali do wagonika-platformy. Pani Basia zaproponowała swoją ulubioną bajkę z dzieciństwa: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” J. Tuwima, Kasia – miłośniczka zwierząt – poradnik o zwierzętach, a Krysia tak się zachwyciła książkową lokomotywą, która była wizytówką akcji, że wywołało to w niej miłe wspomnienia z podróży, kiedy nie było jeszcze elektrycznych pociągów.

Łącznie jasielska Biblioteka zorganizowała w czasie Tygodnia Czytania 11 wydarzeń w których wzięło udział prawie 360 dzieci i 120 dorosłych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i przypominamy, że „Całe Jasło czyta dzieciom” trwa nieustannie!

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z poszczególnych wydarzeń dostępnymi na stronie www.mbp.jaslo.pl.

Spotkania odbyły się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.