Akcje: XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Filii nr 3

wtorek, 13 czerwca 2023
Akcje: XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Filii nr 3

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego mali i duzi czytają książki? Dlaczego czytanie jest ważne i jakie są jego zalety? My już znamy odpowiedź na te pytania, ponieważ każdego roku świętujemy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji Filia nr 3 w czerwcu 2023 r. zorganizowała szereg imprez dla najmłodszych czytelników.

W trakcie trwania Tygodnia Czytania Dzieciom – na ostatnich zajęciach z cyklu „Poczytajmy, pogadajmy” – bawiliśmy się magicznym teatrzykiem kamishibai, wykonując kolorowego, czytającego stworka.

Natomiast podczas spotkania „W zaczarowanym ogrodzie” dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle i Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „U Michalitek” szukały swojej ulubionej książki. Rozmawialiśmy o tym, jakie są książki, czym się różnią, czy są tej samej wielkości, grubości oraz czy mają takie same kolory.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Jaśle uczestniczyły w zajęciach „Czytanie to nie nuda” – dyskutowaliśmy wówczas o zaletach czytania książek, dlaczego warto czytać , co daje nam czytanie książek i jakie korzyści niesie słuchanie głośnego czytania. Na każdym spotkaniu wysłuchaliśmy fragmentu z książki Dr. Seussa „Na każde pytanie odpowie czytanie”.

Na zakończenie spotkań podsumowaliśmy nasze rozmowy o czytaniu książek. Zachęcamy wszystkich do sięgania po lekturę, wiedząc już, że czytanie uspokaja, poprawia pamięć i koncentrację, rozwija wrażliwość, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.