Akcje: Za siedmioma promieniami niebieskiego światła – Warsztaty z Joanną Preisner

czwartek, 11 maja 2017
Akcje: Za siedmioma promieniami niebieskiego światła  –  Warsztaty z Joanną Preisner

Dokąd lecą  chmurkoloty? Jak Karolina trafiła do Krainy Niesnu? Czy tulinki to zwierzęta czy rośliny? 11 maja 2017 Joanna Preisner,  podczas warsztatów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, zabrała dzieci w magiczną podróż po Krainie Niesnu, leżącej „za siedmioma przekręceniami poduszki, za siedmioma promieniami niebieskiego światła”.

Uczniowie z klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 1 i klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 2 wysłuchali fragmentów książki Dzieciaki z Krainy Niesnu. Wielkie poszukiwania i wzięły udział w kreatywnej zabawie, rozwijając jednocześnie  swoje umiejętności językowe i  wyobraźnię.

Joanna Preisner pochodzi z Jasła. W gimnazjum pisała wiersze i zdobywała nagrody w ogólnopolskich konkursach. Teraz tworzy prozę dla dzieci  i nie ukrywa, że sprawia jej to ogromną przyjemność – jedynym problemem jest brak czasu.

Dzięki autorce młodzi czytelnicy odkryli, że czasem warto oderwać się od ziemi i przemierzać chmurkolotem baśniowy świat, w którym wszystko jest możliwe. Rozwiązywali słowne zagadki i zgadywali, czym są wiatrojady i tulinki. Z kaczką Kwasią “wykwakali” odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin wiedzy.  Rozwinęli skrzydła wyobraźni, tworząc własne czarodziejskie królestwa – takie w których mieszkają same królewny, albo w których domy, drzewa, a nawet słońce zbudowane są ze słodyczy i takie w których trawa jest różowa,  a hipopotamy fruwają.

Uczestnicy warsztatów przekonali się, że każdy może zostać czarodziejem, tworzącym niepowtarzalne światy – wystarczy odrobina wyobraźni.

Spotkania odbyły się w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.