Akcje: Zimowe zabawy z Mikołajkiem

wtorek, 08 grudnia 2015
Akcje: Zimowe zabawy z Mikołajkiem

Jak wyglądają przedświąteczne porządki? Co to jest pobojowisko? Kiedy możemy liczyć na pochwałę? Odpowiedzi na te pytania udzielali uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle podczas zajęć „Mikołajki z Mikołajkiem”, zorganizowanych 8 grudnia przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem fragmentu książki René Gościnnego i Jean-Jacquesa Sempé „Nowe przygody Mikołajka” o perypetiach Mikołajka oraz jego rozbrykanych i pomysłowych kolegów.
Dzieci żywiołowo reagowały na sytuacje, jakie miały miejsce podczas sprzątania pokoju przez Mikołajka i komentowały jego pomysły. Mikołajek ma odlotowe pomysły - powiedziała Ola, a Janek dodał: Byłoby super, gdyby był w naszej klasie.

Uczestnicy zabaw wykazali się spontanicznością, kreatywnością i refleksem nie mniejszym niż Mikołajek i jego klasowi koledzy. Wytężali słuch  w głuchym - a chwilami głośnym - telefonie, a efekty końcowe zabawy były zaskakujące. Przekonali się też, że zimowe rebusy i krzyżówki to świetna zabawa. Aby dorównać pomysłom Mikołajka i jego przyjaciół uczniowie wykonali oryginalną choinkę z zielonych  dłoni. Na koniec sprawdzili zawartość worka z prezentami.

„Mikołajki z Mikołajkiem” odbywają się corocznie z inicjatywy „Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Organizowane są przez różne instytucje kultury w Polsce.