Akcje: 15 lat czytania dzieciom w bibliotece!

poniedziałek, 06 czerwca 2016
Akcje: 15 lat czytania dzieciom w bibliotece!

6 czerwca br. najmłodsi z Przedszkola Miejskiego nr 3 i 10 spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach wielkiego święta czytania. Po raz 15 tradycyjnie uczciliśmy jubileuszową odsłonę akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Ze stacji głównej: Biblioteka ruszyła niezapomniana „Lokomotywa” J. Tuwima w wykonaniu dorosłych.

Głośno czytali nam: Ryszard Pabian – Burmistrz Miasta Jasła, Agata Koba – rzecznik prasowy UMJ, Henryk Rak – Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, Wiesław Latoszek – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Piotr Wojtunik – st. asp. p.o. rzecznika prasowego z Komendy Powiatowej Policji, Paweł Szynal – Komendant Straży Miejskiej, Janusz Szewczyk – Dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, Lucyna Kloczkowska – przedstawiciel Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz Małgorzata Piekarska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Tego dnia najmłodsi spotkali się również gościem specjalnym, ambasadorką akcji CPCD – Edytą Jungowską, z którą wspólnie zasłuchali się w żywe i pełne humoru opowieści o sympatycznych bohaterach książek Astrid Lindgren. Poznali rudowłosą Pippi i jej wspaniałych przyjaciół oraz dowiedzieli się dlaczego ulubienica najmłodszych nosiła zawsze za duże buty. Na moment stali się cyrkowymi siłaczami, zgraną orkiestrą i spróbowali swoich sił Pippi quizie. Podczas spotkania uśmiechom i aktywności najmłodszych nie było końca.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”

Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Partnerami w tegorocznej edycji XV OTCD są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Piekarnia JW Jan Wątroba Barbara Wątroba.