Cykl: Klub Poszukiwaczy Przygód w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

czwartek, 13 czerwca 2024
Cykl: Klub Poszukiwaczy Przygód w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Podczas cyklu uczestnicy mieli okazję poznać fascynujący świat dinozaurów, ślimaków, papug i grzybów. Wyruszyli tropem ptaków i dowiedzieli się, które gatunki są zagrożone lub potrzebują specjalnej opieki. Poznali zwierzęta aktywne zimą oraz ich umiejętność przystosowania się do ciężkich warunków atmosferycznych. Podążając śladami lisów odkryli różne gatunki tych zwierząt, a także ich charakterystyczne zachowania i sposób życia. Nasi klubowicze zostali także odkrywcami podwodnego świata. Dowiedzieli się między innymi, jak żyją morskie zwierzęta, co jedzą oraz jakie jest ich znaczenie w środowisku wodnym. Mieli okazję zgłębić tajniki działania wulkanów, poznać zwyczaje, kulturę i język wikingów. Testowali swoją zręczność i cierpliwość wykonując grę manualną, natomiast z Szymkiem – bohaterem  książek R. Klimczaka wyruszyli do Krainy Nudzimisiów, zastanawiając się co to jest nuda, co zrobić gdy jesteśmy znudzeni i czy nuda jest zdrowa.

Dzieci podczas  zajęć  rozwijały swoją wiedzę oraz umiejętności współpracy i samodzielności. Zajęcia pozwoliły pobudzić wyobraźnię i kreatywność uczestników, zachęcając ich do poszukiwania przygód i tajemnic w otaczającym ich świecie. Podsumowując cykl zajęć Klubu Poszukiwaczy Przygód możemy śmiało stwierdzić, że był on pełen emocjonujących doświadczeń i inspirujących wyzwań, które pomogły dzieciom rozwinąć się na wielu płaszczyznach.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.