Facebook ikonka prawy margines

Cykle: BIBLIOletnisko. Po drugiej stronie tęczy

środa, 27 lipca 2016
Cykle: BIBLIOletnisko. Po drugiej stronie tęczy

W  wakacyjnym BIBLIOletnisku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w MBP w Jaśle rozpoczęliśmy podróż na drugą stronę tęczy. Przez całe wakacje towarzyszyć nam będzie sympatyczna stonoga Fruzia, dla której przygotowaliśmy ponad 70 par butów!

Podczas wesołych spotkań szukaliśmy odpowiedzi na zagadkowe pytania m.in. jakie zwierzę kacze ma łapki i kaczy dziób, futro i ogon całkiem jak bóbr..., stworzyliśmy literozwierzę – niezwykłe stworzenie z liter lub słów. Odkryliśmy jakie marzenia ma tęcza i co można ułożyć z tęczowych, mozaikowych puzzli. Lataliśmy statkiem kosmicznym z Turlututu, a dzięki Książce z dziurą każde dziecko mogło stać się królową kwiatów lub E.T.
W „Walizce pełnej humoru” przynieśliśmy Książkę bez obrazków, która wywołała ataki śmiechu. Spakowaliśmy plecaki na letnie wyprawy i sprawdziliśmy, kto ma najlepszą pamięć, wymieniając każdą najbardziej dziwaczną  spakowaną rzecz.
Uczestnicy letniej zabawy mogli się lepiej poznać dzięki poszukiwaniom zaginionej osoby, która w tajemniczy sposób zniknęła z naszych zajęć.  Ale się fajnie dziś bawiliśmy! – podsumował nasze spotkanie Hubert.
Przed nami jeszcze spotkanie w podwodnym świecie, piknik Sieciaków, zabawy z piaskowym wilkiem i wiele różnych niespodzianek i atrakcji.
Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w środy o godz. 10.00.
Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Szczegółowe informacje o zajęciach oraz harmonogram spotkań, Regulamin i Deklaracja uczestnictwa są dostępne pod linkiem http://strona.mbp.jaslo.pl/pl/a/Cykle-BIBLIOletnisko-2016