Facebook ikonka prawy margines

Cykle: BIBLIOletnisko. Prehistoryczne wędrówki

wtorek, 26 lipca 2016
Cykle: BIBLIOletnisko. Prehistoryczne wędrówki

W Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wakacyjne spotkania rozpoczęliśmy rodzinnym piknikiem Polski-Pomysłowo Opowiadany. Wraz z bajarzem Markiem z grupy Baśnie Właśnie przenieśliśmy się do krainy wyobraźni, gdzie przy dźwiękach instrumentów płynęły opowieści m.in. O królu kruków, poznańskich koziołkach i ludkach biedorobach.

W baśniowych nastrojach dzieci wyruszyły na wakacyjną wędrówkę śladami dinozaurów. Podążając ich tropami postanowiły zgłębić tajemnice prehistorii i rozwikłać zagadki odległych epok. Przyjrzały się pracy paleontologa, z puzzli ułożyły prehistoryczne stworzenia, a z kolorowych balonów wykonały uzbrojone w rogi, zęby i skrzydła groźne jaszczury.

Już wiem, czym zajmuje się paleontolog, powiedział Janek.(…) a ja znam najkrótsza nazwę dinozaura - dodała Madzia. Przed nami kolejny wakacyjny miesiąc i kolejne biblioteczne spotkania, na których stworzymy lampiony skrzydlatych dziwolągów, namalujemy dinozaurowe Zentangle oraz staniemy się specjalistami od prehistorycznych gadów, poznając tabletowe aplikacje.

Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie! Fila nr 3 (ul. Szopena 22) wtorek 11.00

Jednocześnie przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Szczegółowe informacje o zajęciach oraz harmonogram spotkań, Regulamin i Deklaracja uczestnictwa są dostępne pod linkiem http://strona.mbp.jaslo.pl/pl/a/Cykle-BIBLIOletnisko-2016