Facebook ikonka prawy margines

Cykle: BIBLIOletnisko. Stragan rozmaitości

piątek, 29 lipca 2016
Cykle: BIBLIOletnisko. Stragan rozmaitości

Co to są zabawki sensoryczne i jak je zrobić? Które zwierzę ma szkielet, a nie ma kości? Co rozpuszcza się w wodzie, co po niej pływa, a co w niej tonie? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy lipcowych zajęć BIBLIOLetnisko zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

W czasie zajęć dzieci poznały prawdy i mity na temat zwierząt. Dowiedziałam się, że latające ryby mogą uciec przed rekinami szybując w powietrzu dzięki płetwom podobnym do skrzydeł - powiedziała Izabela, a krokodyle cały czas rosną - dodała Karolina. W czasie prostych eksperymentów dzieci poznały niektóre tajemnice wody. Zainteresowani tematem przeglądali książki, w których mogli szukać dodatkowych wyjaśnień. Dzieci wykonały parasole na niepogodę. Dowiedziały się, co to są zabawki sensoryczne. Okazało się, że nie tak trudno je zrobić wykorzystując słoiczki i butelki. Tym większa była radość, że brokatowe zabawki wykonały samodzielnie. Zrobię sobie taką zabawkę w domu, jest superowa - stwierdziła Michasia - to łatwe.

Ideą wakacyjnego cyklu jest promowanie literatury współczesnej dla dzieci, a motywem przewodnim są książki edukacyjne rozbudzające ciekawość i wyobraźnię. Dzieciom bardzo przypadły do gustu książki dźwiękowe, przyroda w 3D i książki z okienkami.

Zapraszamy do Filii nr 2 (ul. Kopernika 8) w czwartki o godz. 11.00. Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Szczegółowe informacje o zajęciach oraz harmonogram spotkań, Regulamin i Deklaracja uczestnictwa są dostępne pod linkiem http://strona.mbp.jaslo.pl/pl/a/Cykle-BIBLIOletnisko-2016