Facebook ikonka prawy margines

Cykle: Co piszczy w trawie

wtorek, 06 września 2022
Cykle: Co piszczy w trawie

W Filii nr 1 MBP w Jaśle podczas wakacji spotykała się grupa miłośników przyrody. Na każdych zajęciach czytaliśmy ciekawe historie, bawiliśmy się w obserwatorów przyrody, poznawaliśmy fakty i ciekawostki dotyczące roślin, zwierząt i owadów.                                                                                                                              

Razem z Kubusiem Puchatkiem wybraliśmy się na łąkę, by poznać jej mieszkańców i dowiedzieć się, co piszczy w trawie. Zobaczyliśmy mnóstwo rzeczy: tajemnicze tunele i inne domki zwierząt; motyle oraz popularne gatunki ptaków. Dowiedzieliśmy się, jakie rośliny kwitną latem na łąkach, miedzach i miejskich trawnikach oraz jakie mają właściwości. Z sympatyczną pszczółką Reginką odwiedziliśmy ul – już wiemy, jak się robi miód. Ćwiczyliśmy również sprawność naszych umysłów, rozwiązując rebusy, łamigłówki oraz szukając ukrytych elementów. Na każdych zajęciach rozwijaliśmy swoje zdolności plastyczne i wykonywaliśmy ciekawe prace: skaczące żabki, bajkową łąkę, wesołe pszczółki, pasiekę z tektury, kolorowaliśmy zentangle itp.

Zajęcia wakacyjne były ciekawą formą spędzania wolnego czasu: dużo czytaliśmy, poszukiwaliśmy, rozwijaliśmy swoje zdolności i przede wszystkim świetnie się bawiliśmy!

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.