Cykle: Czytam JA, Czytasz TY, CzytaMY!

poniedziałek, 15 - piątek, 26 lutego 2016
Cykle: Czytam JA, Czytasz TY, CzytaMY!

Chcielibyście przez moment przeżyć tyle przygód, co piegowata dziewczynka z opowieści Astrid Lingdren? Odwiedzić Dolinę Muminków i zaopiekować się całą gromadką psiaków i kociaków z książek Holly Weeb? Nic trudnego, bo przecież są ferie z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle!

Już niebawem 15-26 lutego br. zapraszamy Was do wspólnej zabawy z głośnym czytaniem na dobry start, dużą dawką fantazji, koloru i dobrego humoru!

Kto chciałby spotkać Pippi, pobawić się wspólnie z dziećmi z Bullerbyn i udać na poszukiwania skarbów z Ronją,  córką zbójnika? Ręka w górę! To wszystko czeka na Was w Filii nr 1 (ul. Sobniowska 34).

Jeśli lubicie sympatyczne trolle z Doliny Muminków – pora by ją odwiedzić! Tam wspólnie odkryjemy tajemnice Hatifnatów, przyjrzymy się błyskotkom Panny Migotki i będziemy psocić i figlować na całego z Małą Mi. Z książkowymi przyjaciółmi z Doliny Muminków spotkamy się w  Filii nr 2  (ul. Kopernika 8).

Czy psy i koty muszą oznaczać figle i psoty, co to takiego heca na cztery łapy i w jaki sposób poznać język i zwyczaje czworonożnych ulubieńców? Na te pytania odpowiedzi znajdą wszyscy sympatycy psiaków i kociaków w Filii nr 3 (ul. Szopena 22).

Codzienne o godz. 12.00 najmłodsi przeniosą się do świata wyobraźni, dobrej zabawy i fascynujących historii.

Uczestników zajęć Czytam JA, Czytasz TY, CzytaMY! obowiązuje regulamin i rezerwacja miejsc na zajęcia do 12 lutego 2016. Po tym terminie zapisy przyjmowane są na listę rezerwową. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do pobrania deklaracji uczestnictwa w zajęciach dostępnych w zakładce z prawej strony.

Szczegółowey harmonogram:

Czytam JA, Czytasz TY, CzytaMY! – ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) – Cudowny świat Astrid

15.02. Pippi, jakich mało – czapki pirackie, mnóstwo piegów i ciekawostki o autorce
17.02. Wesołe Bullerbyn – zagadki, łamigłówki i zabawy integracyjne
19.02. Na tropie skarbów z Ronją – poszukiwania
22.02. Psotny Emil – wesołe figurki
24.02. My dzieciaki z Lindgrenlandii – makiety
26.02. W wirtualnym świecie Astrid – zabawy z tabletami

Filia nr 2 (ul. Kopernika 8) – W Muminkowie

15.02. Architekci z Doliny Muminków – makiety
16.02. Filofuny Filifionki – wesołe plecionki