Cykle: Detektywi na wakacjach w Filii nr 1

środa, 28 sierpnia 2013
Cykle: Detektywi na wakacjach w Filii nr 1

Lato z detektywami było udane – przekonali się o tym mniejsi i więksi uczestnicy zajęć wakacyjnych w Filii nr 1Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Sobniowscy detektywi podążali  tropem książkowych detektywów, było głośne czytanie fragmentów z książek detektywistycznych różnych autorów, prezentacja audiobooków i słuchanie bajki o detektywach. Jednym z bohaterów spotkań był Detektyw Pozytywka z książek Grzegorza Kasdepke, dzieci rozwiązywały zagadki literacko-detektywistyczne, rysowały jego portrety. Wirtualnie spotkały się z detektywami -  Reksiem-detektywem, Scooby Doo.
Wiele zabawy dostarczyły zajęcia Zostań super szpiegiem – w których głównym punktem było przebranie się za super szpiega. Duże brawa należą się Kasi Bubie, której przebranie wzbudziło wiele radości i pozytywnych emocji. Kulminacyjnym punktem spotkania było malowanie twarzy.
Nie mogło zabraknąć również detektywa wszech czasów czyli Sherlocka Holmesa. Uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się z postacią detektywa , wykonali jego  portret i niezbędne rekwizyty.
Spotkaniom w bibliotece towarzyszył dobry humor, uśmiech i serdeczność.
Na spotkaniu kończącym  cykl zajęć wakacyjnych, dzieci otrzymały nagrody i słodycze , było sporo wesołej zabawy na zewnątrz biblioteki.
W Filii  nr 1 w zajęciach wakacyjnych z cyklu „Wakacje z Czarnym Maćkiem” wzięło udział  57 dzieci w wieku  od 7 do 13 lat.

Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w kolejnych zajęciach organizowanych przez Filię nr 1 w Sobniowie . Spotkania z cyklu Laboratorium pomysłów odbywać się będą w roku szkolnym 2013/2014. Podążymy w ich trakcie Śladami Alchemików.