Cykle: Klub Poszukiwaczy Przygód w Filii nr 3

wtorek, 11 czerwca 2024
Cykle: Klub Poszukiwaczy Przygód w Filii nr 3

Dlaczego na ziemi istnieją cztery pory roku? Jakie mamy symbole narodowe i dlaczego są  one takie ważne? Jakie zwyczaje świąteczne znane są w naszym kraju, a jakie na świecie? Skąd się biorą baśnie? Gdzie mieszka święty, który rozdaje prezenty?

Na te i inne  pytania dzieci znalazły już odpowiedzi podczas cotygodniowych spotkań z cyklu Klub Poszukiwaczy Przygód w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, które odbywały się od września 2023 r. do czerwca 2024 r.

Na zajęciach rozmawialiśmy o  porach roku,  stworzyliśmy drzewo w jesiennych barwach, zwierzaki cudaki powstały z płyt CD, a na zajęciach: Kto Ty jesteś? – przypomnieliśmy sobie o naszych symbolach narodowych i legendzie powstania państwa polskiego. Zawitaliśmy także do krainy Świętego Mikołaja, a z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, poznaliśmy tradycje świąteczne z różnych stron świata.

Misie – te małe i te duże – odwiedziły bibliotekę z okazji Dnia pluszowego Misia. Z okazji pierwszego dnia wiosny stworzyliśmy piękne kolorowe kapelusze. Aby uczcić święto naszych mam, wykonaliśmy specjalnie dla nich piękne kolorowe laurki.  Zastanawialiśmy się, skąd się biorą baśnie, głośno czytaliśmy wybrane baśnie Hansa Christiana Andersena.

Podczas Dnia  Ziemi, przypomnieliśmy sobie, jak dbać o planetę i jak być bardziej za pan brat z ekologią. Z materiałów pochodzących z recyklingu wykonaliśmy kolorową gąsienicę. Na ostatnich zajęciach bawiliśmy się  w różne gry, zabawy, układaliśmy najwyższą wieżę z drewnianych klocków.  Słodko i miło zakończyliśmy tegoroczne zajęcia.

Podczas cotygodniowych spotkań w bibliotece poznałyśmy nowych kolegów i koleżanki, dużo czytaliśmy, zabawa była super  przez cały rok – podsumowały zajęcia Iga, Jagoda i Julka.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.