Facebook ikonka prawy margines

Cykle: Spacer z Sokratesem

środa, 14 września 2016
Cykle: Spacer z Sokratesem

Każdy lubi zadawać pytania, a szczególnie dzieci. Jeśli należysz do osób ciekawych świata, masz 5-11 lat i chcesz zostać małym filozofem to cykl zajęć Spacer z Sokratesem jest dla Ciebie.


Od września 2016 do czerwca 2017 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz filiach bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34 będziemy filozofować podczas cotygodniowych spotkań.


W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży razem z Brombą, Fikandrem i Pciuchami, wędrującymi z jutra do przedwczoraj, zastanowimy się czy czas jest ciągły czy w plasterkach i czym różni się kłamstwo od fantazjowania. Gluś i Zwierzątko wyjaśnią nam czym jest nowoczesność i odkryją znaczenie trudnych, ale interesujących słów, takich jak symulakra i afirmacja. Zgłębimy tajemnice wszechświata i dowiemy się, czy Sokrates zamieszkał razem z Pippi w Willi Śmiesznotce.


W Filii nr 1 będziemy  wesoło filozofować o uczuciach, życiu, pięknie, sztuce i nauce. Powędrujemy śladami największych filozofów i zastanowimy się co jest w życiu ważne. Rozwiążemy największe filozoficzne zagadki i odpowiemy na wielkie pytania małych ludzi.


W Filii nr 2 podczas zajęć „z filozofowania” będziemy  doskonalić  umiejętność czytania ze zrozumieniem i słuchania wypowiedzi innych. Nauczymy się samodzielnego wyrażania swoich myśli i kształtowania poczucia własnej wartości. Dowiemy się co to są emocje, jak je wyrażać i jak sobie z nimi radzić. Poszukamy odpowiedzi na pytania: co to jest miłość, przyjaźń, skąd bierze się zazdrość i jak rozwiązywać konflikty.


W Filii nr 3 będziemy filozoficznie dociekać prawdy, tworzyć mapę myśli, rozpoznawać i nazywać emocje oraz zadawać nieskończoną ilość pytań. Udamy się na Wyspę Kłamstw, gdzie poznamy dobre kłamstewka i złe „kłamy”, spotkamy tajemniczych przyjaciół i zastanowimy się co jest potrzebne, aby zrozumieć innych. Zaprzyjaźnimy się z zebrą Zanzibar o wyjątkowych cechach charakteru, upartą Florentyną i leniwym lwem Limpopo.


Spotkania odbywać się będą:
Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1) środa 16.30, pierwsze spotkanie: 21.09.2016
Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34) piątek 14.00, pierwsze spotkanie: 23.09.2016
Filia nr 2 (ul. Kopernika 8) wtorek 14.30, pierwsze spotkanie: 20.09.2016
Filia nr 3 (ul. Szopena 22) sobota 12.00, pierwsze spotkanie: 24.09.2016

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Więcej szczegółów, deklaracja uczestnictwa oraz regulamin zajęć dostępny w zakładce po prawej stronie.Rezerwacja miejsc kończy się 19 września (poniedziałek) 2016 r.

Informacji o cyklu Spacer z Sokratesem udziela:
Renata Grzegorczyk
dzieci@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 26 02 wew. 35