Cykle: Spacer z Sokratesem - o czytaniu i filozofowaniu

piątek, 17 marca 2017
Cykle: Spacer z Sokratesem - o czytaniu i filozofowaniu

O życiu wczorajszym, dzisiejszym i przyszłym. O tym, co warto, a czego nie warto robić. O zwierzakach, bez których nasze życie byłoby nudne. O czytaniu, książkach i marzeniach.

O tych ważnych i trudnych, a także zabawnych i dziwnych sprawach rozmawialiśmy podczas spotkań z cyklu „Spacer z Sokratesem” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.
Pogadanki filozoficzne to niezwykłe spotkania, podczas których uczestnicy dowiadują  się wielu interesujących rzeczy o sobie i świecie oraz wyciągają ciekawe wnioski. Odkryli, że pytania, które zadają, mają wiele odpowiedzi, uświadomili sobie sens istnienia oraz to, że nie są sami.
Mali filozofowie z niezwykłą łatwością brali udział w dyskusjach na tematy filozoficzne typu: gdzie mieszka szczęście? dlaczego krokodyle płaczą? czy zarozumiałość jest siostrą pychy? po co są sny? ile waży kłamstwo? gdzie mieszkają emocje?
Dzieci zainspirowane ciekawą i wartościową literaturą  zrobiły bransoletki–supełki przyjaźni, poznały chińską układankę TANGRAM, a z paciorków, piórek i innych ozdób wykonały magiczne łapacze snów. Zaprzyjaźniły się z sympatycznym Gżdaczem z równoległego wszechświata i prehistorycznymi dinozaurami.
Wśród najciekawszych i skłaniających  do myślenia książek jakie czytaliśmy znalazły się serie: Dzieci Filozofują, Maja i jej świat, Filozofia dla dzieci, a także utwory takie jak Bromba i filozofia Macieja Wojtyszki, Dlaczego? Lili Prap, Pomelo jest zakochany Ramony Badescu.

Przed nami kolejne spotkania w ramach cyklu „Spacer z Sokratesem”, na których jak prawdziwi filozofowie będziemy nieustannie zadawać pytanie „dlaczego?” i szukać najciekawszych odpowiedzi.

Zapraszamy w każdą środę o godz. 16.30. do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Zajęcia odbywają się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.