Cykle: W poszukiwaniu klucza do Baśniowej Krainy

środa, 01 lutego 2017
Cykle: W poszukiwaniu klucza do Baśniowej Krainy

Gdzie podział się klucz otwierający drzwi do świata baśni? Odpowiedź znaleźli mali uczestnicy zajęć feryjnych Baśniowy eliksir w Filii nr 3 Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, podróżując przez dzikie dżungle, pełne egzotycznych zwierząt i rozmawiając z drzewami oraz aniołami.

Dzieci przekonały jak rozpoznać złą czarownicę, a także czym kończy się niesłuchanie rad i przestróg rodziców tak, jak to było w przypadku koźlątek z baśni O wilku i siedmiu koźlątkach. Zdemaskowały także pewne małe, leniwe małpki z afrykańskiej opowieści i przekonały się, dlaczego warto być pracowitym. Wspólnemu czytaniu towarzyszyło mnóstwo gier i zabaw pozwalających lepiej poznać baśnie oraz wstąpić najmłodszym do zaczarowanego świata wartości.

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.