Cykle: Yeti – człowiek śniegu – ferie w Filii nr 1

wtorek, 31 stycznia 2023
Cykle: Yeti – człowiek śniegu – ferie w Filii nr 1

Na zajęciach feryjnych z cyklu „ Śnieżne opowieści” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle świetnie się bawiliśmy!

Czytaliśmy opowieści o tematyce zimowej i rozwiązywaliśmy zimowe zagadki. Poznaliśmy piękną i wzruszająca opowieść o Yeti, w którego nikt nie wierzył i o tym, jak niemożliwe staje się możliwe. Próbowaliśmy sobie wyobrazić, jak wygląda Yeti – człowiek śniegu i wykonaliśmy jego portret, wykorzystując stare gazety i bibułę.

Dzieci wysłuchały również śmiesznej historii o misiu, który chciał zostać bałwankiem.  Powstała praca plastyczna Zimowy pejzaż, z wykorzystaniem płatków kosmetycznych. Urządziliśmy zawody w „lepieniu” gazetowych śnieżek, w rzucaniu śnieżkami do celu i „bitwę na śnieżki” z papieru. W zawodach oczywiście nie było przegranych, tylko liczyła się dobra zabawa!

Spotkania feryjne upłynęły nam w miłej i przyjemnej atmosferze!

Spotkania odbywały się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy, realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.