Czytamy i dobrą zabawę mamy! Dzień Głośnego Czytania w bibliotece

poniedziałek, 29 września 2014
Czytamy i dobrą zabawę mamy! Dzień Głośnego Czytania w bibliotece

Czy zastanawialiście się kiedyś jak często słuchamy głośnego czytania i sami czytamy na głos? My już znamy odpowiedzi! Wspólnie z naszymi gośćmi 29 września br. uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

W Oddziale dla Dzieci czytaliśmy, opowiadaliśmy co czytamy, przypominaliśmy sobie w jakich sytuacjach dnia codziennego słuchamy głośnego czytania i tworzyliśmy kreatywne książki-rymowanki. Dzięki temu powstały najdłuższe, najweselsze i najbardziej kolorowe wytwory naszej wyobraźni.

W Filii nr 1 najmłodsi mieli okazję przekonać się, że czytać każdy może, i „na każde pytanie odpowie czytanie”.

W Filii nr 2 dzieci wysłuchały wiersza „Drynda” Danuty Wawiłow i wzięły udział   w literackiej zabawie rytmem.

W Filii nr 3 najmłodsi przekonali się o czym ptaszek śpiewa, co widziało słonko i czy krasnoludki są na świecie.

W obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wzięły udział dzieci z Zespołu Szkół Miejskich nr 5, Szkoły Podstawowej nr 1, 4, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Przedszkola Miejskiego nr 11

Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001r. Spotkania odbyły się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.