Facebook ikonka prawy margines

Diabelsko udane warsztaty

poniedziałek, 18 października 2010
Diabelsko udane warsztaty

18 października 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle roiło się od diabłów, czartów i innych niekoniecznie złych potworów. Wszystko za sprawą warsztatów plastycznych prowadzonych przez Ewę Stiasny i uczestniczących w nich młodych artystów.

Podczas warsztatów Ewa Stiasny opowiadała o zawodach, które wykonuje - grafika, projektanta, ilustratora i wydawcy. Uczestnicy wspólnie ustalili drogę książki, którą musi przebyć zanim trafi do rąk czytelników, rozmawiali o fantazjach, marzeniach i plotkach. Tekst Czesława Miłosza stał się inspiracją dla trzech grup uczniów biorących udział w warsztatach. Dzieci malowały rożnego rodzaju diabły podobne do tych , które zamieszkiwały Dolinę Issy. Do malowania młodzi artyści używali...kapusty, kalafiora i brukselek, dzięki czemu powstałe prace odznaczają się dużą pomysłowością i indywidualnością.

Powstały pięknie ilustrowane książki, zbudowane na zasadzie rozrastającej się plotki, książki z możliwością zmiany wyglądu głównego bohatera oraz wiele innych iście diabelskich opowieści.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie ze SP nr 4 i nr 12 w Jaśle, ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy oraz członkowie kółka plastycznego działającego przy Szkole Podstawowej w Dobkowicach.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.