Edukacja: Dialog na cztery łapy – o właściwym traktowaniu zwierząt

wtorek, 17 listopada 2015
Edukacja: Dialog na cztery łapy – o właściwym traktowaniu zwierząt

Czego zwierzęta nie lubią? O czym ze sobą rozmawiają? Kiedy się cieszą, a kiedy jest im smutno? Czy umiemy się nimi właściwie opiekować?

17 listopada 2015 r. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie dla dzieci pod hasłem Dialog na cztery łapy – o właściwym traktowaniu zwierząt. Tym razem gośćmi Biblioteki była 22-osobowa grupa Krasnoludków z Przedszkola Niepublicznego w Gliniku Polskim. Po wysłuchaniu opowiadania „Puszek i Mruczek”, przedszkolaki z entuzjazmem opowiadały o swoich domowych czworonogach: psach, kotach, chomikach i świnkach morskich. Zastanawiały się: czego zwierzęta oczekują od swojego właściciela, kiedy się cieszą, a kiedy jest im smutno oraz co mogą zrobić, aby ich pupile były szczęśliwe i radosne.

Na zakończenie spotkania miłośnicy zwierząt dużych i małych wykonali Kocie Drzewo. Zapoznali się też z literaturą poświęconą zwierzakom: Różnorodny świat zwierząt A. Starczewskiej, Zwierzęta w naszym domu H.A. Gucwińskich, Fraszki o zwierzętach M. K. Jaryczewskiego, Ciekawski kotek U. Kozłowskiej. Już wiem, że o zwierzęta trzeba dbać i właściwie je traktować – powiedziała pięcioletnia Julka.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.