Facebook ikonka prawy margines

Edukacja: Niemcy – ojczyzna choinki

wtorek, 18 grudnia 2018
Edukacja: Niemcy – ojczyzna choinki

W kolejnej podróży po Europie Słoneczka i Krasnale z Przedszkola Miejskiego nr 11 zawędrowały do Niemiec. Poznaliśmy położenie geograficzne Niemiec na mapie. Zwiedziliśmy także Berlin, stolicę i największe miasto w kraju, pełne zabytków, muzeów i współczesnej architektury.

Niemcy bardzo lubią sport i osiągają sukcesy w wielu dyscyplinach. Przedszkolaki dobrze znają niemieckich skoczków narciarskich, piłkarzy, a nawet kierowców rajdowych. Potrafią też rozpoznać modele niemieckich samochodów, jak Mercedes czy Audi. Miłym zaskoczeniem było spotkanie Kopciuszka, Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, a także innych znanych bohaterów bajek Braci Grimm.
Jednym z symboli zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest ubieranie choinki. Zwyczaj ten przywędrował do nas z Niemiec. Wspólnie ozdabialiśmy papierowe choinki dawnymi i współczesnymi ozdobami.

Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Biblioteczne Tropy Europy”, organizowanego wspólnie przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej i Przedszkole Miejskie nr 11 w Jaśle.