Festiwal: Czytanie poezji z Wojciechem Bonowiczem

czwartek, 10 października 2024
Festiwal: Czytanie poezji z Wojciechem Bonowiczem

Podczas Festiwalu z młodzieżą spotka się Wojciech Bonowicz, poeta, publicysta, dziennikarz. Wydarzenie to będzie dla młodych słuchaczy niezwykłą lekcją czytania poezji.

„Jego liryki są na ogół bardzo krótkie, ascetyczne, zbudowane na niedopowiedzeniu. Nie oferują językowych fajerwerków, żadnych łatwych efektów, za to znajdziemy w nich wiele ciszy, w której słowa mogą wybrzmieć i wejść ze sobą w wielorakie interakcje” – czytamy w jednym z opracowań.

Wojciech Bonowicz – opublikował dziewięć książek poetyckich. Zdobywca wielu nagród, m.in. laureat Nagrody Literackiej Gdynia w 2007 roku za zbiór „Pełne morze”. Nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” za książki: „Tischner. Biografia” (2002), „Pełne morze” (2007), „Echa” (2014) i „Druga ręka” (finalista 2018). Ostatnio opublikował „Wiersze wybrane” (2020) oraz „Wielkie rzeczy” (2022) – tom nominowany do Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, a także zbiory esejów „Dziennik końca świata” (2019) i „Dziennik pocieszenia” (2024). Jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”.

Lekcja czytania poezji – 10.10.2024 /czwartek/, godz. 11:00, Aula I LO w Jaśle, ul. Czackiego 4.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.