Festiwal: Na ścieżkach świata – Jacek Pałkiewicz w bibliotece

piątek, 28 września 2018
Festiwal: Na ścieżkach świata – Jacek Pałkiewicz w bibliotece

28 września br. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się pełne pasji i siły spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem – dziennikarzem, odkrywcą, trenerem survivalu, autorem m.in. „Pasji życia”, „Syberii”, „Dżungli miasta”.

Podczas spotkania uczestnicy poznali relacje z licznych podróży gościa osadzonych mocno w kontekście motywacyjnym. Przyjrzeli się obrazowi świata z perspektywy zanikających cywilizacji, niespotykanych zjawisk oraz ludzi żyjących w różnych rejonach globu. Dowiedzieli się o sile woli  eksploratora, poznali tajniki sztuki przetrwania i przemierzyli ścieżkę, która poprowadziła Jacka Pałkiewicza do tego aby stać się znanym i cenionym.

„Gdyby Jacek urodził się w czasach Kolumba, to Ameryka Łacińska mówiłaby po polsku” – tak pisał o Jacku Pałkiewiczu Aleksander Gudzowaty.

Na zakończenie spotkania była okazja aby zadać pytania, m.in. o ulubione miejsce na ziemi, wspomnienia z wypraw czy ograniczenia i obawy jakie towarzyszyły licznym eskapadom gościa.