Festiwal: Portrety nieoczywiste – spotkanie autorskie z Witem Szostakiem

wtorek, 26 września 2023
Festiwal: Portrety nieoczywiste – spotkanie autorskie z Witem Szostakiem

26 września 2023 roku o 17:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie autorskie w ramach XVII Jasielskiego Festiwalu Literackiego „Drogi i bezdroża”. Naszym gościem będzie Wit Szostak.

Porozmawiamy m.in. o książce „Szczelinami”, która została skonstruowana w postaci zbiorów poetyckich, będących intymnym portretem kobiety. Przyjrzymy się polskiej historii, mitom narodowym i naszej narodowej tożsamości, które wyłaniają się z trylogii krakowskiej. Być może autor zdradzi też nieco informacji o swojej najnowszej książce „Rumowiska”, której premiera zaplanowana jest na 11 października.

Wit Szostak – autor powieści, opowiadań i dramatów. Jego książki były nominowane do Nagrody Literackiej Nike i do Paszportów Polityki, a powieści i dramaty wystawiane w teatrze. Ostatnio wydał powieść Szczelinami (2022). Pod swoim prawdziwym nazwiskiem, Dobrosław Kot, pracuje na uczelni i publikuje teksty filozoficzne, ostatnio Tratwę Odysa. Esej o uchodźcach (2020). Mieszka w Krakowie z żoną i trójką dzieci.

Spotkanie odbędzie się  w  Sali Offowej JDK, ul. Kołłątaja 1.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.