Festiwal: Sabina Jakubowska – autorka „Akuszerek” w jasielskiej Bibliotece

czwartek, 03 października 2024
Festiwal: Sabina Jakubowska – autorka „Akuszerek” w jasielskiej Bibliotece

3 października 2024 roku o 17.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Sabiną Jakubowską, autorką „Akuszerek”.

Pisarka opowie o genezie powstania tej bestsellerowej powieści, inspirowanej autentycznymi zapiskami swojej prababki, o sile kobiet i walce o siebie. To opis sztuki położniczej przełomu XIX i XX wieku, której przedstawicielką jest wiejska akuszerka –  Franciszka Diabelec.

Sabina Jakubowska – doktor nauk humanistycznych, archeolożka, nauczycielka i badaczka lokalnych historii. Jest prawnuczką Anny Czerneckiej, uczennicy Cesarsko-Królewskiej Szkoły Położnych, działającej w XIX wieku w Krakowie. Autorka kontynuuje rodzinne tradycje, pracując jako certyfikowana doula. Zadebiutowała książką dla młodzieży „Dom na Wschodniej”. Powieść „Akuszerki” (2022) została nominowana m.in. do Paszportów „Polityki”, Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Akuszerki – spotkanie autorskie, 3.10.2024, /czwartek/, godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, I piętro

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.