Festiwal: Spotkanie autorskie i warsztaty zielarskie z Moniką Maciewicz

piątek, 27 września 2024
Festiwal: Spotkanie autorskie i warsztaty zielarskie z Moniką Maciewicz

W ramach XVIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego zapraszamy na warsztaty i spotkanie autorskie z Moniką Maciewicz, pasjonatką czasów wczesnego średniowiecza, członkinią drużyny rekonstrukcji historycznej Czarny Żmij, blogerką, popularyzatorką kultury słowiańskiej.

Na warsztatach będzie mówić o ziołach w wierzeniach ludowych. Z przywiezionej przez nią mieszanki ziół z podkarpackich łąk i pastwisk każdy z uczestników zrobi swoje kadzidło. Natomiast uczestników spotkania zabierze w świat słowiańskich wierzeń i obrzędów, a także odkryje przed nimi ich pozostałości we współczesnej kulturze.

Monika Maciewicz – pochodzi z Podkarpacia. Z wykształcenia polonistka i logopedka. Jej hobby to także zielarstwo i teatr. Zadebiutowała zbiorem dla dzieci „Bajki pełne marzeń”, autorka trylogii z gatunku słowiańskiej fantastyki: „Wiedma”, „Kruki”, „Żmijątko” oraz opowiadań – „Uciekaj, nim przyjdzie noc” i „Dziad wędrowny”. Dwukrotna laureatka konkursu w ramach Slavni – Złoty Płomień Kultury.

Baśniowa Słowiańszczyzna – warsztaty zielarskie, 27.09.2024 /piątek/, godz. 15:00, Sala edukacyjna MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1

Zapisy na warsztaty:  tel. 13 446 26 02 wew. 34 ; e-mail: czytelnia@mbp.jaslo.pl

Baśniowa Słowiańszczyzna – spotkanie autorskie, 27.09.2024 /piątek/,  godz. 17:00, Sala edukacyjna MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, wstęp wolny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.