Festiwal: Spotkanie autorskie z Andrzejem Jeznachem

czwartek, 26 września 2024
Festiwal:  Spotkanie autorskie z Andrzejem Jeznachem

26 września 2024 roku o 17:00 zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Jeznachem, autorem książki „Sprawa Diabła”.

W powieści fakty historyczne i losy prawdziwych bohaterów przeplatają się z literacką fikcją. Wielowątkowa akcja dotyka historii naszego miasta zniszczonego niemal doszczętnie przez hitlerowców w 1944 roku. W przypadającą w tym roku 80. rocznicę wysiedlenia i zburzenia Jasła wspólnie z autorem powrócimy do tragicznych dla miasta wojennych wydarzeń i porozmawiamy o wpływie historii na dzisiejszą tożsamość jego mieszkańców.

Andrzej Jeznach – urodził się na Warmii, choć czuje się Mazurem. Menedżer i przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem na rynkach międzynarodowych. Z wykształcenia inżynier budowy okrętów, doktor nauk ekonomicznych. Pisać zaczął przed kilku laty, ale „Sprawa Diabła” (2023) jest jego pierwszą powieścią. Poprzednie książki bazowały na osobistych doświadczeniach przedsiębiorcy i menedżera, np. „Sztuka życia”, „Szef, który ma czas”, „Szef, który myśli”.

Powrót do wojennego Jasła – spotkanie autorskie, 26.09.2024 /czwartek/, godz. 17:00, Galeria JDK, bezpłatne wejściówki w Czytelni Głównej MBP w Jaśle,  ul. Kołłątaja 1, I piętro

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.