Festiwal: Spotkanie z Joanną Concejo

czwartek, 07 października 2021
Festiwal: Spotkanie z Joanną Concejo

W ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, którego hasłem jest  „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na spotkanie z Joanną Concejo – graficzką, ilustratorką, autorką książek wizualnych.

Joanna Concejo - choć wychowana w otoczeniu kaszubskiej przyrody, związana jest także z Beskidem Niskim i Pogórzem. Ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 1994 r. na stałe mieszka i pracuje we Francji. Jest autorką ilustracji i prac graficznych do książek wydawanych we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i w Polsce. Na stałe współpracuje z Le Petit Atelier de Paris oraz szkołą ilustracji Fabbrica delle Favole we Włoszech. Obecnie współpracuje z Wydawnictwem Literackim, projektując okładki do nowych wydań książek Olgi Tokarczuk. Noblistka tak mówi o pracach Concejo, kiedy współpracowała z nią przy „Zgubionej duszy”:

(…) są skupione, refleksyjne, nieco surrealistyczne i – powiedziałabym – vintage. Urzekło mnie to, bo dziś mało kto tak rysuje. Joanna nawiązuje do ilustracyjnych klimatów, które pamiętam z własnego dzieciństwa”.

Ilustratorka opowie o motywach w swoich pracach tj. stylizowanych kwiatach przypominających wzory haftów, owocach, leśnych pejzażach, a także o współpracy z wybitnymi pisarzami. Będzie też okazja do rozmowy o jej najnowszej książce „M jak morze”, która jest subtelną opowieścią o poszukiwaniu i słuchaniu siebie. A wszystko dzieje się na przestrzeni pomiędzy tekstem a obrazem.

Spotkanie odbędzie się 7 października (czwartek) 2021 roku, o godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Uwaga: Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany programu oraz formuły spotkań ze względu na aktualne obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Bezpłatne wejściówki na poszczególne wydarzenia będą do odbioru w Czytelni Głównej.

Partnerami projektu są: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.