Festiwal: Spotkanie z dziennikarzem Tomaszem Grzywaczewskim

czwartek, 10 października 2024
Festiwal: Spotkanie z dziennikarzem Tomaszem Grzywaczewskim

10 października o 17:00 zapraszamy do rozmowy z Tomaszem Grzywaczewskim o tym, czym jest „brzemię pogranicza” i jak się z nim dzisiaj żyje.

„Nie ma obiektywnej pamięci historycznej, dlatego że bogactwo ludzkich doświadczeń jest ogromne. Często doświadczeń dramatycznych, które z kolei powodują, że pamięć jest żywa, nie idzie w zapomnienie” – powiedział dziennikarz w jednym z wywiadów.

Tomasz Grzywaczewski – dziennikarz, podróżnik, reportażysta, twórca programów dokumentalnych oraz publikacji naukowych z zakresu stosunków międzynarodowych. Autor książek: „Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej”, „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych”, „Życie i śmierć na Drodze Umarłych”, „Przez dziki Wschód”. Dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Magellana (2012, 2019), laureat Kryształowej Karty Polskiego Reportażu (2019). Współtwórca filmu dokumentalnego „Cienie imperium”.

Granice – spotkanie autorskie, 10.10.2024 /czwartek/, godz. 17:00, Sala edukacyjna MBP, ul. Kołłątaja 1.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.