Festiwal: Stąd – spotkanie autorskie z Urszulą Honek

wtorek, 03 października 2023
Festiwal: Stąd – spotkanie autorskie z Urszulą Honek

3 października 2023 roku o 17.00 podczas Jasielskiego Festiwalu Literackiego spotkamy się z Urszulą Honek, poetką i autorką opowiadań. Porozmawiamy o jej najnowszych książkach, w których w różnych ujęciach czasu i przestrzeni portretuje ludzi i naturę małych podgórskich miejscowości, często nieodległych od Jasła, ukazując ich codzienność pełną zdarzeń i żywotności, a jednocześnie pustki i ciszy.

Urszula Honek – autorka tomów poezji „Sporysz”, „Pod wezwaniem” i „Zimowanie” oraz zbioru opowiadań „Białe noce”. Laureatka m.in. Nagrody im. Adama Włodka oraz Nagrody im. Stanisława Barańczaka w ramach Poznańskiej Nagrody Literackiej. Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Za „Białe noce” otrzymała nominację do międzynarodowej nagrody Premio Grand Continent 2022,  Paszportów Polityki i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Pochodzi z Racławic koło Gorlic.

Spotkanie odbędzie się  w Sali Edukacyjnej, ul. Kołłątaja 1, I piętro

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.