Festiwal: Studium Wielkiej Płyty – spotkanie z Tomaszem Różyckim

poniedziałek, 30 września 2024
Festiwal: Studium Wielkiej Płyty – spotkanie z Tomaszem Różyckim

30 września 2024 roku zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Różyckim, które poświęcone będzie jego najnowszej książce „Złodzieje żarówek”, wielopiętrowej opowieści o życiu mieszkańców bloku, skonstruowanego z sąsiedzkich plotek i osiedlowych legend. Osią spotkania będzie rozmowa o więziach z rodziną, społecznością, determinowanych kontekstem społecznym i politycznym.

Tomasz Różycki – pisarz i tłumacz. W swoim dorobku posiada dziewięć tomów wierszy, najnowszy to „Ręka pszczelarza” – uhonorowany w 2003 roku Nagrodą im. Wisławy Szymborskiej, dwa poematy epickie: „Dwanaście stacji” i „Ijasz”, dwie powieści – ostatnio „Złodzieje żarówek” (Nagroda Le Grand Continent 2023 i Nagroda Literacka Miasta Warszawy 2024), a także dwa tomy szkiców: „Tomi. Notatki z miejsca postoju” oraz „Próba ognia. Błędna kartografia Europy” (nagroda Ambasador Nowej Europy). Jest laureatem m.in. Nagrody im. Kościelskich, Nagrody im. Václava Buriana, Nagrody im. Samuela Bogumiła Lindego.

Studium Wielkiej Płyty – spotkanie autorskie, 30.09.2024 /poniedziałek/, godz. 11:00, Galeria JDK, ul. Kołłątaja 1, I piętro

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.