Facebook ikonka prawy margines

Festiwal: Świat wyobraźni i fantazji w MBP w Jaśle

poniedziałek, 21 września 2015
Festiwal: Świat wyobraźni i fantazji w MBP w Jaśle

Jak może wyglądać Kraina Niesnu, którą marzy odwiedzić każde dziecko? Może jest czekoladowa, kolorowa, fantastyczna i zupełnie nietypowa. A może zamieszkują ją nietuzinkowi mieszkańcy? O tak! Do takich właśnie krain udali się najmłodsi ze Szkoły Podstawowej nr 4, 12 w Jaśle oraz Szkoły Podstawowej w Brzyskach, podczas warsztatów literackich z Joanną Preisner i Jakubem Boguszem, autorami książki Dzieciaki z Krainy Niesnu.

Mali marzyciele wysłuchali głośnego czytania o perypetiach sympatycznej trójki przyjaciół: Amelki, Izy i Borysa. Poznali Przemrażacza, Pełzacza i Pożeracza. Wspólnie z Pandą Wandą rymowali i jej zagadki bez trudu odgadywali, a na chmurkolocie pofrunęli do źródeł bezkresnej dziecięcej wyobraźni, by spotkać tam to, o czym tylko zamarzą.

Warsztaty z autorami sennych przygód sympatycznej Amelki odbyły się 21 września br. podczas X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i  Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Patronat medialny nad X Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik „Nowe Podkarpacie” oraz portale: www.itvpołudnie.pl, www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.