Festiwal: Turonie, żandary, herody – spotkania z Anną Kaźmierak

poniedziałek, 02 października 2023
Festiwal: Turonie, żandary, herody – spotkania z Anną Kaźmierak

Drugi tydzień Jasielskiego Festiwalu Literackiego rozpoczniemy od wydarzeń dla najmłodszych. 2 października 2023 roku z dziećmi spotka się Anna Kaźmierak – przed południem na spotkaniu autorskim dla klas zorganizowanych, a o 16:00 na otwartych rodzinnych warsztatach. Spotkania będą okazją do przybliżenia dzieciom folkloru i kultury dawnej polskiej wsi, w szczególności naszego regionu.

Anna Kaźmierak – ilustratorka i graficzka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Autorka Najlepszej Graficznej Książki Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY – „Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada”. Od kilku lat zgłębia kulturę tradycyjną polskiej wsi. Łączy swoje pasje tworząc etnograficzne książki dla dzieci.

Spotkanie odbędzie się  w Sali Edukacyjnej, ul. Kołłątaja 1, I piętro

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Partnerami projektu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.