Festiwal: Wrażliwa jak Klementynka – spektakl słowa

wtorek, 03 października 2017
Festiwal: Wrażliwa jak Klementynka – spektakl słowa

3 października br. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego zaprasza na spektakl dla dzieci Klementynka w wykonaniu grupy teatralnej Opowieści z Walizki.

Klementynka to bajka prowansalska, o próżnej, nieostrożnej dziewczynce, którą przed katastrofą uchroniła ukryta w głębi serca wrażliwość. Jest to opowieść interaktywna, podczas której rozmawiamy o marzeniach.Opowieści z Walizki to grupa, którą współtworzą muzycy, zainteresowani muzyką tradycyjną, ale też szukający nowych form i nowej przestrzeni dla muzyki i tradycyjnych, starych lub rekonstruowanych instrumentów. W swoich przedstawieniach łączą tradycję ludową, folklor miejski i dziecięcy.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpołudnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.