Facebook ikonka prawy margines

Gdzie mieszka Święty Mikołaj ?

wtorek, 07 grudnia 2010
Gdzie mieszka Święty Mikołaj ?

Co mogą otrzymać od Mikołaja niegrzeczne dzieci? W jakim kraju urodził się Święty. Mikołaj Jaki jest ulubiony kolor Mikołaja i skąd wie, jaki prezent pragnie otrzymać dziecko?

To zaledwie kilka z wielu pytań, na które odpowiadały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem”. Spotkanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2 i nr 4 w Jaśle zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 7 grudnia 2010 r.  w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” .

Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Uczniowie między innymi rozwiązywali krzyżówkę oraz rysowali pomocników Świętego Mikołaja. Kolorowe portrety Mikosia, Rudolfa, Fasola, Dragona i innych asystentów Mikołaja oglądać można w Oddziale dla Dzieci MBP w Jaśle. W trakcie spotkania nie zabrakło oczywiście głośnego czytania – Jadwiga Chart z Zakładu Gazowniczego w Jaśle czytała dzieciom „Nowe przygody Mikołajka” R. Goscinnego i J.Sempe.

Najwięcej radości spławiło jednak uczniom pojawienie się samego św. Mikołaja, który dla wszystkich uczestników spotkania miał prezenty ufundowane przez  KSG sp. z o.o. w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.

Choć wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że praca Mikołaja jest bardzo ciężka i trudna, same postanowiły zostać dobroczyńcami – zgodnie z hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!”. Dla swoich rówieśników, spędzających święta Bożego Narodzenia w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, przygotowały ozdoby choinkowe i świąteczne kartki.

Spotkania z cyklu „Mikołajki z Mikołajkiem” zorganizowane zostały również  przez Filię nr 1, nr 2 i nr 3 MBP w Jaśle.  Wzięły w nich udział dzieci z  Przedszkola nr 6, nr 9, nr 11 w Jaśle oraz dzieci z Przedszkola przy ZSM nr 5 w Jaśle

Na koniec bardzo ważna informacja dla wszystkich jasielskich Mikołajów. Podczas mikołajkowych spotkań  przeszło 80 uczniów wzięło udział w sondażu „Jaką książkę chciałbyś/chciałabyś dostać pod choinkę”. Niekwestionowanym zwycięzcą okazały się książki R. Gościnnego i J.Sempe o Mikołajku oraz książki o zwierzętach. Wśród wymienianych tytułów pojawiały się również: „Martynki”, książki o dinozaurach i piratach, baśnie Andersena oraz książki z serii „Barbie”.


Sponsor


Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie

Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle

tel. 013 443 72 46, fax 013 443 72 47, kom. 665612321

ul. Floriańska 112

38-200 Jasło

www.ksgaz.pl