Kluby: „Adwokat diabła” i „Harry Angel”

poniedziałek, 11 grudnia 2023
Kluby: „Adwokat diabła”  i  „Harry Angel”

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o filmach „Adwokat diabła” (1997) Taylora Hackforda i „Harry Angel” (1987) Alana Parkera.

Kevin Lomax, młody obiecujący adwokat, otrzymuje intratną propozycję pracy w nowojorskiej firmie prawniczej. Bohater filmu Hackforda będzie musiał dokonać trudnych wyborów.

To doskonały obraz współczesnego człowieka. Obraz człowieka zagubionego w pogoni za sławą, karierą, pieniędzmi, zaślepionego próżnością – czytamy w recenzji.

Harry Angel jest prywatnym detektywem, który otrzymuje zlecenie odnalezienia Johnny'ego Favorite'a – dłużnika zleceniodawcy. Z pozoru błaha sprawa zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót, gdy Angel wkracza w świat nowojorskiej bohemy artystycznej. Film jest swego rodzaju rozprawą nad ludzką ułomnością i pychą.

11 grudnia (poniedziałek) 2023, godz. 16.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.