Kluby: Autorska gra – planszówka pełna grozy

piątek, 11 września 2020
Kluby: Autorska gra – planszówka pełna grozy

Seria książek Szkoła przy cmentarzu autorstwa Noli Thacker – bibliotekarki z Westhampton – napisana pod pseudonimem Tom B. Stone, (co jak odkryli bystrzy klubowicze z angielskiego oznacza „kamienny grób”) stanowiła kanwę, na której powstała Gra Pełna Grozy  –  ogromnych rozmiarów planszówka, wymyślona i narysowana przez Zgrozomaniaków. Zajęło nam to aż dwa spotkania: 25.08. i 11.09.2020.

Grę wygrywa ten, komu uda się jak najszybciej przejść przez Smętny Cmentarz, a potem Ciemny Las, w którym czyha Baba Jaga, Ogromny pająk, a Magiczne Grzyby rosną tu jak oszalałe. W ruinach Strasznego zamku możesz odnaleźć ukryty skarb, jednak tylko wtedy jeśli wcześniej udało Ci się zdobyć złoty klucz. Jeżeli nie posiadasz przy sobie złota strzeż się Wiedźmy i duchów! Po nocy spędzonej w ruinach Zamku czeka Cię jeszcze tylko przeprawa przez Jezioro Krwiożerczych Piratów i pod warunkiem, że nie nadepniesz na czaszkę Czesława Urwinogi możesz czuć się zwycięzcą.

Tworzenie gry było inspiracją do ciekawych rozmów i wniosków na temat najstraszniejszych i najbardziej popularnych wątków grozy w literaturze.

Informacji o Dyskusyjnym Klubie Książki „Zgrozomaniacy” udziela:
Małgorzata Smyka
dzieci@mbp.jaslo.pl
tel.: 13 446 26 02, wew. 35

Dyskusyjny Klub Książki „Zgrozomaniacy” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.